Końcówki do pipet z filtrem – niezbędne wyposażenie każdego laboratorium

Dlaczego należy dbać o to, aby placówki naukowe były odpowiednio wyposażone? Powodów jest wiele, a wśród nich z pewnością taki, który mówi o konieczności i chęci poznawania świata i natury ludzkiej. Chcemy znać coraz lepiej nie tylko nasze ciała, ale również planetę, na której mieszkamy. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, dlatego GenoPlast to sklep internetowy, który w swojej ofercie posiada ogrom urządzeń, sprzętów i akcesoriów, które znajdą zastosowanie w laboratorium. Wszystkie są wręcz niezbędne do tego, aby funkcjonowało ono prawidłowo. Oznacza to, że nie mogło w nim zabraknąć niewielkich pod względem rozmiarów, ale niezwykle ważnych w procesie przeprowadzania badań końcówek do pipet. W opisywanej kategorii prezentujemy końcówki z filtrem. Są niezastąpionym narzędziem dla profesjonalistów z dziedziny biologii, chemii i biotechnologii, którzy wykonują precyzyjne pomiary. Podstawową zaletą tych akcesoriów jest wielofunkcyjność. Doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku mało skomplikowanych badań, jak i tych trudniejszych z zakresu np. bakteriologii. Dostępne wysokiej jakości końcówki umożliwiają dokładne i bezproblemowe dozowanie płynów. Zapewniają nie tylko wygodę i precyzję, ale również ochronę przed potencjalnymi zanieczyszczeniami i kontaminacją.

Z czego produkowane są końcówki do pipet, które zostały wyposażone w filtr?

Każda końcówka do pipet, którą oferujemy została starannie zaprojektowana z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dostępne w sklepie GenoPlast akcesoria tego rodzaju wykonane są najczęściej z doskonałej jakości polipropylenu. Dzięki temu wyróżniają się one maksymalną sterylnością. Warto wspomnieć również o tym, że filtr znajdujący się w końcówce chroni przed przenikaniem cieczy lub cząstek do wnętrza pipety, co minimalizuje ryzyko kontaminacji próbek i zapewnia czystość wyników. Dodatkowo, filtr zapobiega uszkodzeniu pipety poprzez zatrzymywanie ewentualnych zanieczyszczeń. Między innymi takich jak pływające cząsteczki lub osady. Kolejną zaletą końcówek do pipet z filtrem, o której należy wspomnieć, jest ergonomiczny kształt końcówki. Wykonywanie wiele razy z rzędu tej samej czynności może powodować dyskomfort. Na szczęście odpowiednie profilowanie pozwala nie tylko na bardziej precyzyjne dozowanie cieczy, ma również wpływ na bardziej komfortowe użytkowanie pipet.

Dostępność końcówek do pipet z filtrem w GenoPlast

Nasze końcówki do pipet z filtrem są dostępne w różnych rozmiarach i pojemnościach. Wszystko po to, aby sprostać indywidualnym potrzebom badawczym. Posiadają one precyzyjnie wyprofilowany stożek, który zapewnia idealne dopasowanie do pipet, gwarantując tym samym szczelność i precyzyjne dawkowanie próbek. Dodatkowo, nasze końcówki są łatwe do montażu i demontażu, co przyspiesza proces pracy laboratoryjnej.

Końcówki do pipet z filtrem od GenoPlast – gwarancja sterylności

Zastosowanie naszych końcówek do pipet z filtrem pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości wyników. Wysoka jakość materiałów użytych przy produkcji jest równoznaczna m.in. z imponującą wytrzymałością. Dzięki temu wykazują one bardzo dobrą odporność na detergenty i rozpuszczalniki. Uniwersalne końcówki będą kompatybilne, chociażby z pipetami takich marek jak Socorex, Biohit, Finnpipette, Biologix, Thermo, Labsystems, Biotix, CAPP. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie więc to, czego potrzebuje. Zwłaszcza, że jest również szeroki wybór pojemności – 10ul LONG, 20ul, 100ul, 200ul, 1000ul, 1250ul. Końcówki do pipet z filtrem wyróżnia wysoka ochrona przed zanieczyszczeniami krzyżowymi oraz klarowność na bardzo wysokim poziomie. Końcówki są w pełni bezpieczne – wolne od metali ciężkich. Są też zgodne ze standardami USP/FDA.

Wybierając nasze końcówki do pipet z filtrem, otrzymujesz nie tylko wysokiej jakości produkt, ale również wsparcie doświadczonego zespołu, który służy pomocą i udziela fachowych porad. Chcesz mieć przewagę w swoich badaniach i manipulacjach próbkami? Korzystaj z naszych końcówek do pipet z filtrem. Zapewniają one niezawodność, precyzję i ochronę przed zanieczyszczeniem.

Końcówki do pipet z filtrem Low Retention czy to dobry wybór dla twoich badań?

Końcówki do pipet z filtrem Low Retention są przeznaczone do minimalizowania adhezji i utraty próbek podczas pipetowania. Zmniejszają one zatrzymywanie się płynów na powierzchniach wewnętrznych końcówek, co pomaga w uzyskaniu bardziej dokładnych wyników i zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia próbek przez resztki z poprzednich pipetowań. Są szczególnie przydatne przy pracach z małymi objętościami próbek oraz przy pipetowaniu substancji o niskiej lepkości.

Decyzja, czy końcówki do pipet z filtrem Low Retention są dobrym wyborem dla Twojego laboratorium, zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj badań, stosowane metody, typy używanych próbek i budżet. Przed podjęciem decyzji warto przeprowadzić badanie rynku, skonsultować się z ekspertami lub dostawcami sprzętu laboratoryjnego, aby dowiedzieć się, czy te końcówki spełniają potrzeby i wymagania Twojego laboratorium.

Ważne jest, aby wybierać sprzęt laboratoryjny zgodnie z najwyższymi standardami jakości, aby zapewnić dokładność, powtarzalność i niezawodność wyników badań.

-55%
-60%
-40%