Pipety Pasteura – tradycyjna i nowoczesna forma pipety

Pipety Pasteura to niezawodne narzędzia laboratoryjne. Wykorzystywane są w różnych dziedzinach nauki, w medycynie i przemyśle. Są one nieodłącznym elementem laboratoriów. Umożliwiają precyzyjne pobieranie i transferowanie płynów. Pipety Pasteura, dzięki swojej prostocie i skuteczności zdobyły uznanie wielu profesjonalistów.

Pipety Pasteura, znane również jako zakraplacze zostały odkryte i po raz pierwszy użyte przez słynnego naukowca Louisa Pasteura w XIX wieku. Dziś tzw. pasterówki to pipety transferowe. Służą do pobierania, przenoszenia i dozowania niewielkich objętości cieczy. A także do odciągania nadmiaru płynu z naczynia. Obecnie dostępne na rynku pipety tego typu różnią się pod względem materiału użytego do produkcji. Wykonane mogą być bowiem ze szkła lub plastiku. Druga z przedstawionych opcji, jest coraz częściej wybierana. Różnią się też pod względem objętości nominalnej, kształtu, średnicy oraz długości końcówki. Wszystko po to, aby sprostać różnorodnym wymaganiom i potrzebom laborantów.

Szklana pipeta Pasteura, choć wciąż w użyciu, powoli ustępuje pola wersji plastikowej

Pipety Pasteura produkowane są z wysokiej jakości materiałów. Zapewniają precyzję i niezawodność, co przekłada się na dokładne wyniki badań. Pierwszym użytym materiałem, jakiego użyto do stworzenia pipety Pasteura było szkło. Wykonane z tego rodzaju materiału zakraplacze mogą być sterylizowane i stosowane wielokrotnie. W znacznym stopniu minimalizuje to ilość powstających w laboratorium odpadów. Co jest bardzo korzystne, chociażby z uwagi na ochronę środowiska. Szklane pipety Pasteura wymagają jednak zastosowania gumowych gruszek do ich napełniania, a następnie dozowania. Wykonane z plastiku, dzięki swojej prostocie i skuteczności, umożliwiają nie tylko precyzyjne i kontrolowane pobieranie oraz transferowanie płynów, ale również znacznie większą wygodę użytkowania. Chcesz wiedzieć o nich więcej?

Pipety plastikowe Pasteura, gwarancją wygody i precyzji w laboratorium – wybierz te dostępne w sklepie GenoPlast

Pipety Pasteura plastikowe to przyrządy jednorazowego użytku. Wybierając je musisz mieć świadomość, że choć przyczyniasz się w jakimś stopniu do powstania większej ilości śmieci, to jednocześnie znacznie, ale to znacznie ułatwiasz sobie pracę. Tym samym zwiększasz szanse na wyjątkowe odkrycia. Znajdująca się na zakończeniu miękka, elastyczna bańka ssąca umożliwia bezpieczne odsysanie i dozowanie cieczy. Tego rodzaju pipety bywają wyposażone w skalę, umożliwiającą przybliżenie wartości objętości pobieranego lub dozowanego płynu. Sterylne plastikowe pipety Pasteura służą do badań, zapewniając maksymalną czystość mikrobiologiczną. Co może mieć pozytywny wpływ na końcowe wyniki. Z kolei wersja niesterylna – tak, taką również znajdziesz w naszej ofercie – wykorzystywana jest do podstawowych zastosowań laboratoryjnych. Jednorazowe plastikowe pipety wykonane są z polietylenu o niskiej gęstości. Ich zaletą jest to, że są nietłukące oraz to, że można je zamrozić. Co więcej, są obojętne na płyny biologiczne, większość kwasów i wiele rozpuszczalników. Wykazują się odpornością na chemikalia i gwarantują niezmienną jakość pobieranych próbek.

Podstawowe cechy pipet Paustera, zapewniające doskonałe użytkowanie

 • Wykonane ze szkła i tworzywa sztucznego
 • Łatwe i bezpieczne w użyciu
 • Idealne do użytku klinicznego i przemysłowego
 • Odporne chemicznie
 • Ekonomiczne
 • Przyjazne dla środowiska

Powszechne zastosowania pipet Pasteura

 • Banki Krwi
 • Laboratoria Bakteriologiczne
 • Laboratoria hematologiczne
 • Wszystkie ogólne zastosowania laboratoryjne
 • Procedury chemii klinicznej
 • Laboratoria badawczo-rozwojowe

Dlaczego warto skorzystać z oferty na plastikowe pipety Pasteura dostępne w GenoPlast

Zaufaj naszym pipetom Pasteura i korzystaj z niezawodnych narzędzi, które pomogą Ci osiągnąć precyzyjne wyniki badań. Nasze produkty są poddawane rygorystycznym testom jakości, aby zapewnić Ci pełne zadowolenie i profesjonalne rezultaty. Wybierając polecane przez nas pipety Pasteura, inwestujesz w niezawodność, precyzję i wygodę. Niezależnie od rodzaju badań i eksperymentów, nasze pipety będą Twoim nieodłącznym partnerem, wspierającym Cię na każdym etapie pracy laboratoryjnej.

-50%
Original price was: 225,72zł.Current price is: 112,86zł.
Wybierz opcje
-50%
Original price was: 63,72zł.Current price is: 31,86zł.
Wybierz opcje
-70%
-17%

PIPETOWANIE I DOZOWANIE

Pipety Pasteura Wolne od DNaz i RNaz

613,77982,77
Wybierz opcje