Wirowanie – wybierz najwyższej jakości akcesoria, które sprawdzą się podczas tego wyjątkowego procesu

Czym jest wirowanie, które zaobserwować można w laboratorium? Bez wątpienia jest nieodłącznym procesem, jaki zachodzi podczas prac laborantów. Najprościej rzecz ujmując, jest to proces fizyczny,  służący do oddzielenia substancji o różnej gęstości. Bardzo często wykorzystywany jest on w przypadku analiz chemicznych i fizycznych. Oprócz tego, wirowanie znajduje zastosowanie w biochemii oraz biologii molekularnej i komórkowej. Jakie zadanie stoi przed wirowaniem w tym wypadku? Pokrótce już o tym wspomnieliśmy. Warto jednak odrobinę rozwinąć tę kwestię. Wirowanie jest to proces, który przyczynia się do odseparowania poszczególnych składników danej mieszanki, które różnią się od siebie gęstością.
W przypadku wirowania wykorzystuje się działanie siły odśrodkowej. Dostępne w naszej ofercie wirówki zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić precyzyjne i skuteczne oddzielanie składników w próbkach. Dzięki temu, możliwe jest otrzymywanie czystych i wydajnych wyników. Wśród naszych propozycji znajdziesz wirówki sedymentacyjne. Są to urządzenia, które przeznaczone są do rozdzielania emulsji oraz trudno filtrujących się osadów z ciał stałych. Wirówki te wyposażone zostały w rotory. Poruszają się  z prędkością nawet do kilkuset tysięcy obrotów na minutę. Nowoczesne mikrowirówki przebijają ten wynik, doprowadzając do miliona obrotów.

Polecane przez nas wirówki charakteryzują się zaawansowanymi funkcjami i solidną konstrukcją, co gwarantuje m.in. bezpieczeństwo pracy. Urządzenia wyposażone są w silniki o dużej mocy, które zapewniają szybkie i efektywne wirowanie próbek. Prędkość i czas wirówki można regulować. To z kolei pozwala na dostosowanie parametrów do Twoich konkretnych potrzeb.

Akcesoria niezbędne przy procesach wirowania

Niezależnie od tego, czy pracujesz w małym laboratorium badawczym, czy w dużym ośrodku medycznym, nasze urządzenia pomogą Ci osiągnąć sukces. Zaufaj naszym rozwiązaniom i zwiększ swoją efektywność. Wybieraj spośród produktów dostępnych w sklepie GenoPlast. Znajdziesz tam akcesoria, które są niezbędne do użycia przy wykorzystywaniu wszelkiego rodzaju mikrowirówek i wirówek sedymentacyjnych. Wysokiej jakości filtry nylonowe i filtry strzykawkowe to tylko początek tego, co można u nas znaleźć. Oprócz tego typu akcesoriów nie mogło też zabraknąć probówek wirówkowych, czyli falkonów. Tego rodzaju naczynia produkuje się najczęściej z polipropylenu lub poliestyrenu. Wyróżniają się ciekawą konstrukcją – są okrągłe, a ich podstawa jest stożkowa. Probówki wirówkowe dodatkowo wyposażone zostały w pokrywkę, której zadaniem jest zapewnienie pewnego zamknięcia i pełnej szczelności. Dzięki temu masz pewność, że niezależnie od tego, co się dzieje wokół, Twoje próbki nie zostaną zanieczyszczone.

Akcesoria niezbędne przy wirowaniu – profesjonalne wyposażenie laboratorium

Zapewniamy kompleksową gamę urządzeń do wirowania, spełniających różnorodne wymagania laboratoryjne. A także wszelkiego rodzaju akcesoria, które mogą być niezbędne przy wykonywaniu tego procesu. Probówki wirówkowe, czy filtry strzykawkowe są niezbędnym elementem wyposażenia laboratoriów. Szerokie możliwości wykorzystania sprawiają, że jest to produkt pożądany przez wielu laborantów. Duży popyt wpływa m.in. na rozszerzanie oferty. Jesteśmy pewni, że nawet najbardziej wymagający pracownicy laboratoriów znajdą u nas to, czego potrzebują. Zachęcamy Cię więc do składania zamówień. A w razie pytań, do kontaktu z pracownikami.

Wirowanie ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w biologii molekularnej, medycynie, chemii, biochemii i innych. Pozwala na separację i koncentrację różnych komponentów komórkowych, takich jak DNA, RNA, białka, enzymy i inne. Jest również używane do analizy próbek klinicznych, diagnozy chorób oraz badania składu chemicznego różnych substancji. Biorąc pod uwagę ważność wspomnianych prac, w sklepie GenoPlast znajdują się m.in. probówki o różnej pojemności. Wysoka jakość akcesoriów sprzyja precyzyjnej i komfortowej pracy.